Camus

Camus
Один з коньячних Домів був заснований в 1863 році Жаном Батистом Камю. До цього він мав виноградники в районі Коньяку, Бордери, і виробляв коньяки, які продавав відомим коньячним долмам. У тому ж році Жан Батист Камю разом з кількома іншими виробниками цього напою створив консорціум «La Grand Marque» з експорту готової продукції.Першим ринком для нового Коньячного Дому стала Англія. А вже через 7 років коньяк Camus завоював серця європейців, а незабаром і російський ринок. На початку 1890-х років Жан Батист Камю викупив частку свого партнера в спільному капіталі і назвав свою фірму «Camus la Grand Marque». Саме тоді він встановив правило, якому досі неухильно дотримуються донині: сімейство Камю повинно мати повний контроль за процесом виробництва коньяку — від вирощування винограду до виготовлення пляшок.

У 1894 році до сімейної справи підключився його старший син — Едмон. У 1913 році він створив букет Jubilee в ознаменування 50-річчя компанії, цей коньяк і сьогодні випускається в кришталевих графинах під назвою «Camus Jubilee». Молодший син — Гастон Камю — займався питаннями розширення ринків збуту, в тому числі на схід Європи.Гастон Камю регулярно приїжджав до Росії, сам імператор Микола II запрошував його на полювання. Під керівництвом Гастона Коньячний дім Camus зайняв унікальне місце на ринку як єдиний і великий, що продає коньяки тільки елітного якості.

Наступним господарем КоньячногоДому Camus став єдиний син Гастона — Мішель. У 1959 році йому вдалося підписати угоду, за якою Дім став єдиним постачальником вин і коньяків в СРСР і ексклюзивним імпортером спиртних напоїв з Радянського Союзу. Заслугою Мішеля Камю є також поява оригінальної продукції — коньяків в порцелянових графинах і в графинах з баккара (кришталю).

У 1967 році президентом фірми і майстром зі створення букетів напоїв став представник четвертого покоління сімейства Камю — Жан Поль. Завдяки його наполегливим зусиллям вдалося завоювати ринки Японії, Китаю, Південної Кореї і інших азіатських країн. Заслугою Жана Поля можна вважати створення нових коньяків Extra, XO Superior і першого «жіночого коньяку» — «Josephine». Його сини — Жан Батист і Кирило — продовжили традиції своїх видатних предків.

Дім Camus завжди відбирає для своїх напоїв тільки саму кращу частину врожаю, а при перегонці вина в спирти використовує ряд сімейних «секретів». Кожна стадія процесу створення коньяків контролюється представником сімейства Камю, а складне мистецтво купажування передається з покоління в покоління — від творця Будинку Жана Батиста до глави фірми Жана Поля і продовжує традиції сімейства його старшого сина Жана Батіста І. Коньячний дім Camus донині є незалежним сімейним підприємством, незважаючи на привабливі пропозиції про продаж.Коньячні спирти отримують з винограду сортів Ugni Blanc, Folle Blanch і Colombard, що вирощується на власних виноградниках в регіоні Коньяк. Від спиртів Grande і Petite Champagne коньяк Camus бере елегантність, а від компонентів найменувань (аппелласьона) Fins Bois і Bons Bois — силу і повнотілими. Спирти аппелласьона Borderies служать запорукою чудового букета і м'якості, що визначають характер коньяків Camus.

Якщо перші стадії процесу створення коньяку в цілому нічим не відрізняються від традиційних, то процес витримки коньячних спиртів має кілька важливих особливостей. Перш за все використовуються бочки з деревини дуба, з гаїв не тільки Лімузену, а й Тронсе. Процес витримки йде в декілька етапів. Молоді коньячні спирти заливають в нові дубові бочки, в яких витримують не більше двох місяців, після чого переливають в старі. При цьому, щоб регулювати зміст танінів в майбутньому напої, бондарі Будинки Camus нерідко заміняють в старих бочках кілька клепок (дощечок) на нові. А щоб гарантувати високу якість своїх коньяків, Дім обзавівся власним бондарним виробництвом. За витримкою коньячних спиртів стежить майстер льоху. Судіть самі, скільки досвіду, знань і таланту повинен мати цей чоловік: крім безлічі очевидних факторів, що впливають на якість майбутнього напою (таких, як вологість, температура, матеріал бочок та ін.), Він повинен стежити і за тим, скільки павуків живе в льосі — адже павуки захищають бочки від комах-древоточцев.

Композиції Дому відрізняються не тільки класичним смаком. Компанія завжди вчасно реагує на зміну ринкових тенденцій.

Особливо слід зупинитися на зв'язках Будинку з Росією. Ще в 1910 році 70% імпорту коньяків в Росію приходилося на Дім Camus. Цікаво, що внук засновника Дому — Мішель Камю — був народжений в Росії. Ув'язнений їм в 1959 році згаданий вище договір з СРСР діяв протягом 30 років. Навіть в епоху тотальної «боротьби з пияцтвом і алкоголізмом» коньяки Camus не тільки продовжували надходити в Росію: марка Camus Napoleon стала символом поняття «французький коньяк».

Гамма коньяків Будинку Камю обширна.

Існує система буквеного позначення якості напою, побічно вказує і на його вік:

VS-дуже якісний коньяк
VSOP-дуже якісний, старий, світлий коньяк
XO-екстра, старий — коньяк найвищої якості.

Класичні французькі коньяки

Ряд елітних французьких коньяків, виняткового високої якості, були нагороджені чотирма золотими медалями та нагородами «Кращий коньяк у світі». Останнім з них став екстраординарний (Extraordinaire) — дійсно винятковий букет майже 200 окремих коньяків.

Ці коньяки Камю доступні в більшості країн по всьому світу, в роздрібній торгівлі, ресторанах і нічних клубах. Хоча зовнішній вигляд змінився з часом, самі букети в більшості випадків були створені третім і четвертим поколіннями сім'ї Камю:

Екстра (Extra) — Елегантність Коньяку
Новий Екстра — Торжество Краси
Бордери ХО (Borderies XO) — Аромат Коньяку
ХО Суперіор (XO Superior) — Багатство Коньяку

Наполеон Особливої Витримки (Napoleon Rare Old) — Благородство Коньяку Grand VSOP — Любов Коньяку НД де Люкс (VS De Lux)

Нове Покоління

Жозефіна (Josephine) — Ніжність Коньяку

Особливі Подарункові

Ювілей (Jubilee) — Краса Коньяку
Традісьон (Tradition) — Традиція Коньяку Мішеля Камю (Michel Camu Royale)
Емоція Коньяку Фарфорова Книга Ван Гога

Коньяк V.S.De Luxe
Коньяк Grand V.S.O.P.
Коньяк Napoleon Extra Old
Коньяк Josephine
Коньяк XO Superior
Коньяк Borderies XO
Коньяк Camus Extra
Коньяк New Extra
Коньяк Van Gogh
Коньяк Jubilee
Коньяк Tradition
Коньяк Michel Camu Royale
 

Бутылочки избраного производителя(8)

Seraphin XO By Camus
Camus XO Elegance
Camus VS De Luxe
Camus VS
Camus V.S. De Luxe
Camus Grand V.S.O.P.
Camus Extra
Camus Borderies XO

Оставить коментарий

Им'я
 
Коментарий
 
Код проверки
 
 
 
© 2021 Алкоминималистика. Частная коллекция Андрея Стецуры | Обратная связь